Mazzel je malé vydavatelství pro děti, kde vznikají nezaměnitelné knížky, papírové hry a další předměty pro radost. Mazzel pracuje s tradičními pohádkami, spolupracuje se spisovateli a vymýšlí nové.
Za autorskou značkou Mazzel stojí manželé Lukáš a Aneta Opekarovi, spolu se Stanislavou Karbušickou. Poznali se ve stejném ročníku na fakultě Umění a Designu UJEP. Lukáš Opekar absolvoval ateliér Grafického designu. Stanislava Karbušická dokončila studia na UMPRUM v ateliéru Sochařství. Aneta Opekarová diplomovala na FaVU v Brně
Baví mě chvíle, kdy si dítě oblíbí knížku, objevuje v ní a chce jí číst pořád dokola. Dětská kresba je nejzábavnější, zároveň nejčistší věc na světe. Užijme si to.)
Je skvělé, když se děti převlékají za pohádkové hrdiny a mají radost z toho jak jsou jiní, než všichni dospěláci kolem nich. Pojďme s nimi do jejich živé fantazie.
Jako malý jsem si přál vynalézat pirátské i vesmírné koráby a objevovat bílá místa na mapách. Nyní za pomoci náhody a tří dětí objevuji a fotím nevšední světy.
Back to Top